Site Kuralları!

Cem

Administrator
Yetkili
Site Sahibi
Forumumuzun amacı, at yarışlarına, at yetiştiriciliğine gönül vermiş kişilerin iletişim konusunda yaşadıkları boşluğu doldurmaktır. Bu bağlamda siz değerli üyelerimizden aşağıdaki kurallara uyulması konusunda hassasiyet gösterilmesini istiyoruz..


01- Toplumun genel ahlak kurallarına uygun olmayan, yasadışı, siyasi ve dini içerikli mesajlar yazılması yasaktır.

02- Yazılan mesajların içeriği konu başlığından alakasız, konudan saptıran, sohbet amaçlı, kişi veya kurumları rencide edici, küfür veya hakaret içeren yazılar olmamalıdır.

03- Tek bir başlık altında bir çok konuyu tartışmak yerine, her bir konu için ayrı ayrı başlıklar açınız. Aksi halde bilgiye ulaşmak zorlaşacaktır.

04- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil, tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak, forum genelinde paylaşımda bulunan üyelere haksızlıktır.

05- Mesaj atmış olmak için mesaj yazılmamalıdır. Sadece gülücük içeren mesajlar, "+1" gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak sıcak bakmıyoruz.

06- Yazılan mesajlar ve imzalar, görsel bütünlüğü bozan ve göz yorucu şekilde olmamalıdır. Sürekli olarak; büyük harf ve büyük yazı karakteri, kalın (bold) yazı karakteri, aynı veya farklı renk kullanımı ve konuyla alakasız ve gereğinden büyük boyutta görseller kullanılmamalı, ard arda mesaj atmak yerine tek mesajla iletmek istediklerimizi aktarmalıyız.

07- Sitede paylaşılan kuponlar tavsiye niteliğindedir. Hiçbir şekilde kazanç garantili tahmin ve yorumlar yapılmamaktadır. Bu konuda doğabilecek tüm zararlar, üyelere aittir.

08- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız", "Sizce Hangisi?" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar moderatörler tarafından düzenlenecektir.

09- Foruma üye olan kullanıcılarımız ilk 20 mesajlarına kadar "Yeni Üye" seviyesinde ve diğer üyelerimizin güvenliği için kısıtlı imkanlara sahip olacaklardır.

10- Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse, ilgili mesajdan uygun olan bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

11- Siyasi ve dini konuların konuşulmasına Gezenbilir yönetimi sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır. Bu nedenle bu konular, tansiyon yükselmeden forum moderatörleri tarafından silinecektir.

12- Kullandığınız dil karşınızdakine olan saygıyı gösterir. Lütfen olabildiğince düzgün bir dil kullanınız ve Türkçe imla kurallarına uyunuz.

13- Forumlarda açılan konu başlıklarının ilk harfleri büyük, sonraki harfleri küçük olmalıdır. Bağlaçların ("ve", "ile", "veya" gibi) tüm harfleri küçük yazılır. Kısaltmaların (TBMM gibi) tüm harfleri büyük yazılır.

14- Kendi üye profilinizi mümkün olduğunca detay bilgi vererek ve bir adet fotoğrafınızı ekleyerek doldurmanızı tavsiye ederiz.

15- Her üye, yazdığı mesajdan sorumludur.

16- Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Normal şartlarda ilk kuraldışı hareketinde üye özel mesajla uyarılır ve gerekli düzeltmeleri kendisinin yapması istenir. Kuraldışı hareketin tekrarı veya durumun aciliyeti söz konusu olduğunda üyeye haber verilmeksizin gerekli düzeltmeler moderatörler tarafından yapılacaktır.

17- Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir.

18- Yarisprogrami.com, link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

19- Üyeler, moderatörlerin veya yönetimin kararlarını forum içinde tartışamazlar, bu kurallar çok açık ve nettir. Konu ile ilgili yorum, ancak açılan ilgili başlıkta ve makul ölçüler çerçevesinde yapılabilir.

20- Foruma üye olduktan sonra üyelik hesabı silinemez. Ancak kişisel bilgiler silinerek hesap kullanım dışı yapılabilir. Yine benzer şekilde foruma yazılan mesajların veya açılan konuların silinme talebi, ancak başka üyeler tarafından cevap yazılmamışsa gerçekleştirilir.Siz değerli üyelerimizin bu konulara azami hassasiyet göstereceğine inanıyor ve forumlarımızda iyi vakit geçirmenizi diliyoruz.Saygılarımızla,
Gezenbilir Yönetimi
 
Üst